Montaż klimatyzacji właściwa wentylacja w Twoim domu

Prawidłowa wentylacja wewnętrzna rekuperacja jest niezbędna dla zdrowia i komfortu rodziny. Pomaga pozbyć się z domu wilgoci, dymu, zapachów kuchennych i zanieczyszczeń wewnętrznych. Wentylacja strukturalna kontroluje poziom ciepła na poddaszu, łagodzi wilgoć w przestrzeni i piwnicy oraz utrzymuje wilgoć z dala od nieizolowanych ścian.

Wentylacja wewnętrzna

Kuchnie, łazienki i pralnie są największymi źródłami wilgoci i zapachów. Powinny być wyposażone w trzy kluczowe jednostki wydechowe: zewnętrzny wyciąg powietrza oraz wentylatory wyciągowe łazienkowe i pralnicze lub rekuperację.

Wiele kuchni posiada okap, który w rzeczywistości niczego nie wentyluje – po prostu „filtruje” i recyrkuluje powietrze z kuchenki. Lepiej jest pozbyć się tłustego, dymiącego, stemicznego powietrza, a to wymaga przewodów wentylacyjnych. Jeśli kuchnia jest nieprzyjemna, a ściany pokryte są warstwą smaru, potrzebny jest wentylator wyciągowy odpowietrzający z zewnątrz lub rekuperacja. Twój ulubiony sprzedawca sprzętu może to zrobić dla Ciebie. Serwis klimatyzacji Białystok to szybka usługa.

klimatyzatory-scienne-split

Smar unoszący się w powietrzu sprawia, że wentylatory wyciągowe są lepkie, co z kolei przyciąga brud i kurz. Oczyścić grill i łopatki wentylatora dwa razy w roku lub gdy zaczynają źle wyglądać. Filtry w okapach przeznaczonych do recyklingu wymagają czyszczenia co kilka miesięcy (w zależności od tego, jak i co gotujesz), a wentylator i obudowa wymagają czyszczenia co sześć miesięcy. Jeśli filtry mają w środku granulat węglowy, należy je wymieniać co roku. Oczyścić filtr okapu w zmywarce do naczyń. Do smarowania rusztów i łopatek wentylatora należy stosować odtłuszczacz natryskowy. Następnie delikatnie umyć wodą z mydłem. Na koniec spłukać świeżą wodą i wysuszyć ręczniki.

Łazienki wytwarzają ogromne ilości wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Jeśli masz nieuleczalny pleśń pod prysznicem, farbę zdzierającą się ze ścian lub utrzymujący się zapach funky, musisz zainstalować wentylator wyciągowy lub uzyskać większy wentylator o większej wydajności przy rekuperacji. Wentylatory wyciągowe mogą odprowadzać złe powietrze przez ścianę lub przez sufit i poddasze. Obudowę i wentylator należy czyścić co najmniej dwa razy w roku.
Wentylacja strukturalna rekuperacja

Montaż klimatyzacji właściwa wentylacja w Twoim domu

Aby ciepło i wilgoć z czasem nie gniły i nie gniły w domu, ważne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji na poddaszu i w przestrzeni czołgania się (i piwnicy, jeśli jest niedokończona).

Na poddaszu zamysłem jest stworzenie strumienia powietrza w górę i montaż klimatyzacji . Chłodne powietrze przepływa przez otwory wentylacyjne w okapie oraz przez otwory wentylacyjne bliżej lub w szczytowej części dachu. W przestrzeni czołgowej stosuje się wentylację krzyżową.
Jeśli izolacja, ostre lub martwe wiewiórki blokują otwory wentylacyjne, lub jeśli nie ma wystarczającej ilości otworów wentylacyjnych, strych i podobszar mogą stać się tropikalne. Zgnilizna może się rozwinąć. Skondensowana woda może zamoczyć izolację, czyniąc ją nieefektywną. Kondensacja z góry i z dołu może przedostać się do domu, rujnując sufit, podłogę i wykończenie ścian oraz zwarciwszy przewody elektryczne. Jeśli zauważysz, że otwory wentylacyjne są zatkane, natychmiast je usunąć.

Wentylacja dachowa

Jeśli w lecie na poddaszu jest gorąco i wilgotno, może być konieczne zainstalowanie dodatkowych otworów wentylacyjnych w okapie i na kalenicy dachu. Najlepiej pozostawić to profesjonalistom.

Upewnić się, że każdy otwór wentylacyjny i ekran są pomalowane (aby zapobiec ich uszkodzeniu) oraz że ekrany są zamocowane do ramy otworu wentylacyjnego. Uszkodzone otwory wentylacyjne należy wymienić. Ekrany wentylacyjne zapobiegają osadzaniu się różnego rodzaju nalotów na poddaszu.
Wentylacja fundamentowa

Wilgotne powietrze może spowodować gnicie w przestrzeni czołgowej. Jeśli przestrzeń jest zawsze nadmiernie wilgotna lub jeśli na ścianach lub konstrukcji widać pleśń, może być konieczna lepsza wentylacja.

Dodatkowe otwory wentylacyjne są trudne w montażu i wymagają specjalnych narzędzi do cięcia tarcicy, bloczka betonowego, betonu i cegły. Nie wybijaj dziur w fundamencie samemu – zadzwoń do stolarza lub wykonawcy robót murarskich, aby wykonać tę pracę.

Otwory wentylacyjne fundamentów mogą zostać uszkodzone w taki sam sposób, jak otwory okapu. Ustanowienie polityki zakazu otwierania otworów. Otwory wentylacyjne fundamentu należy konserwować w taki sam sposób, jak otwory okapu.