Zasoby strukturalne i włókna roślinne wykorzystywane są do budowy mieszkań i produkcji odzieży. Drewno używane jest nie tylko do budynków, łodzi i mebli, ale również do mniejszych przedmiotów, takich jak instrumenty muzyczne i sprzęt sportowy. Sukienka jest często wykonana z bawełny, lnu, ramii lub włókien syntetycznych, takich jak włókno jedwabiu i octanu pochodzącego z celulozy roślinnej. Gwint używany do szycia tkanin podobnie występuje w dużej części z bawełny.

Techniki pielęgnacji trawników

Tysiące gatunków roślin uprawia się zarówno dla celów estetycznych, jak i w celu zapewnienia cienia, zmiany temperatury, ograniczenia wiatru, zmniejszenia hałasu, zapewnienia prywatności i zapobiegania erozji gleby. Rośliny stanowią podstawę wielomiliardowej produkcji turystycznej, która rocznie obejmuje podróże do zabytkowych ogrodów, parków narodowych, lasów deszczowych, lasów z kolorowymi jesiennymi liśćmi oraz festiwali, takich jak japońskie i amerykańskie festiwale kwiatowe wiśni. Podczas gdy niektóre ogrody są obsadzone roślinami jadalnymi, wiele z nich sadzi się do celów estetycznych, ozdobnych lub konserwatorskich. O pielęgnacji trawników i thuj więcej: Ogrody Białystok- Ogrody Marka.

piękny ogród dzięki wycince drzew

Osoby odpowiedzialne za pielęgnowanie trawników

Arboretum i ogrody botaniczne to publiczne zbiory żywych roślin. W prywatnych ogródkach ogrodowych na wolnym powietrzu stosuje się trawniki, drzewa cieniste, drzewa ozdobne, krzewy, winorośl, byliny zielne i rośliny ściółkowe. Ogrody mogą uprawiać rośliny w stanie naturalistycznym, lub mogą rzeźbić ich wzrost, jak w przypadku topiary lub espalier. Ogrodnictwo jest najpopularniejszą formą spędzania wolnego czasu w USA, a praca z roślinami lub ogrodnictwem jest korzystna dla rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Rośliny mogą być również uprawiane lub trzymane w pomieszczeniach zamkniętych jako roślina domowa lub w specjalistycznych budynkach, takich jak szklarnie przeznaczone do pielęgnacji i uprawy żywych roślin. Venus Flytrap, wrażliwa roślina i zmartwychwstający zakład to przykłady roślin sprzedawanych jako nowości. Istnieją również formy artystyczne specjalizujące się w aranżacji ciętych lub żywych roślin, takich jak bonsai, ikebana oraz aranżacji kwiatów ciętych lub suszonych. Rośliny ozdobne czasami zmieniały bieg historii, podobnie jak w tulipomanii.

W starożytnych kolumnach egipskich w stolicach starożytnych egipskich kolumn pojawiają się wzory architektoniczne przypominające egipski biały lotos lub papirus. Obrazy roślinne są często wykorzystywane w malarstwie i fotografii, a także na tkaninach, pieniądzach, pieczątkach, flagach i herbach. Starożytne drzewa są czczone i wiele z nich jest sławnych. Same pierścienie drzew są ważną metodą datowania się w archeologii i są zapisem przeszłych klimatów. Rośliny zajmują ważne miejsce w mitologii, religii i literaturze. Służą one jako symbole narodowe i państwowe, w tym drzewa państwowe i kwiaty państwowe. Rośliny są często używane jako pomniki, upominki i upamiętniające specjalne okazje, takie jak narodziny, śmierci, śluby i święta.